regeneracja-tuszy

Wielu użytkowników drukarek atramentowych decyduje się na napełnianie kartridża po wyczerpaniu się zapasu tuszu. Bardzo często jednak zdarza się, iż po 2-3 takich operacjach jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia. A wszystko to efekt nieodpowiedniego dbania o kartridż

Napełnianie kartridża

Napełnianie kartridża pozwala na wielokrotne wykorzystanie jednego kartridża do drukowania. Dzięki temu zmniejszają się koszty eksploatacji urządzenia drukującego (drukarki, czy urządzenia wielofunkcyjnego), oszczędza się także surowce i chroni środowisko.

Od modelu kartridża, a także od intensywności wydruków i sposobu postępowania z kartridżem zależy jak długo będziemy mogli cieszyć się jego dobrą jakością i żywotnością. W wielu przypadkach kartridż atramentowy napełniać można aż do kilkunastu nawet razy. Z reguły jednak jest to możliwe 4-5 krotnie. Ilość ta zależy od wbudowanej głowicy drukującej decydującej w głównym stopniu o zużyciu kartridża.

Jak sprawić, by kartridż funkcjonował prawidłowo

Jeśli zamierzacie napełniać kartridż, musicie pamiętać iż powinno napełniać się go natychmiast, gdy okaże się, iż kończy się dany kolor. Pod żadnym pozorem nie powinno robić się tego już w momencie, gdy kolor skończył się, bowiem przy takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia drukarki.

Aby pełny kartridż funkcjonował sprawnie, powinno się go co jakiś czas używać. Oznacza to w praktyce choćby pojedyncze wydruki stron, co uchroni nasz kartridż przed wyschnięciem, a tym samym unikniemy zablokowania dysz.

Nie wolno także pod żadnym pozorem dotykać dysz drukujących. To jeden z najczęściej popełnianych błędów powodujący uszkodzenie kartridża. Jeśli wyjmiemy już go z drukarki, pamiętać należy o tym, by go zabezpieczyć poprawnie oraz przechowywać odpowiednio, tzn. zawsze głowicą skierowaną na dół w przygotowanych do tego klipach.

Ponowne napełnienie

Nawet najlepszy kartridż nie będzie w stanie służyć długo, jeżeli napełniany będzie atramentem wątpliwego pochodzenia. Chcąc zachować jak najdłuższą żywotność, konieczne jest stosowanie wyłącznie takich tuszy, które pochodzą od sprawdzonych na rynku producentów.

Comments

comments