Zakupując drukarkę do biura zazwyczaj stajemy przed wyborem urządzeń posiadających w sobie funkcje skanera, kopiarki, fax-u i drukarki, a zwykłą typową drukarką biurową. Najczęściej stawiamy przed sobą pytania: Czy warto dopłacić za lepszy sprzęt? Czy lepszym rozwiązaniem jest oddzielna kopiarka i drukarka? Czy urządzenie wielofunkcyjne okaże się urządzeniem „do wszystkiego czyli do niczego”? Wystarczy zadać sobie jednak kilka podstawowych pytań, aby powyższe pytania rozwiały się same.

urządzenie wielofunkcyjne w biurze

Po pierwsze musimy ustalić jak często będzie wykorzystywana drukarka. Odpowiedź na to pytanie może przysporzyć kłopotów, ale mamy na to radę. Ustal ile osób będzie korzystało z drukarki ( może się okazać, że musisz zakupić 2-3, a nie tylko jedną drukarkę). Zrób wstępną symulację tego ile pojedyncza osoba będzie wykonywała wydruków. Czy będą to kilku stronicowe raporty? Czy wymagany jest kolor? Przy takich podstawowych informacjach wiesz z jakim zapotrzebowaniem na same wydruki się mierzysz. Jeśli okaże się, że z drukarki ma korzystać 5 sekretarek, które drukują masę raportów dla przełożonych nie możesz sobie pozwolić na powolne urządzenie, które będzie spowalniało ich pracę. W takim przypadku musisz postawić na szybą drukarkę biurową. Najszybsze są drukarki laserowe, które w dodatku mają niskie koszty wydruku jednej strony przy zakupie odpowiednio tanich tonerów.

Co jednak w przypadku gdy czasem potrzeba zeskanować lub skopiować dokumenty? W takim przypadku zastanawiasz się nad zakupem wielofunkcyjnej drukarki, ale przed jej zakupem również musisz rozważyć kilka kwestii. Czy przeważającą ilością będą dokumenty kopiowane czy skanowane? Ma to o tyle istotne znaczenie, iż wielofunkcyjne kombajny są zazwyczaj dość wolne i nie są w stanie obsłużyć dużej ilości kopii na raz. W przypadku dużych ilości kopiowanych dokumentów najlepiej sprawdzają się kserokopiarki. Maszyny tego typu są bardzo szybkie, a ich toner wystarcza na tysiące wydrukowanych stron. Ponadto kserokopiarka zazwyczaj może służyć również jako drukarka sieciowa co dodatkowo zachęca do jej zakupu. Podsumowując wybór pomiędzy kombajnami, a drukarkami biurowymi może stać się prosty jeśli zadamy sobie kilka podstawowych pytań i zbierzemy rzetelne odpowiedzi.

Comments

comments