Stabilo

Stabilo to firma która powstała w 1855 roku zatem jest to stabilny i godny zaufania partner. Początki jednak były bardzo trudne i burzliwe, już po roku rozpoczęcia działalności z powodu problemów finansowych założyciele firmy Georg Grossberger i Hermann Christian Kurz zostali zmuszeni do jej sprzedania. Jej nabywcą został Gustav Adam Schwanhäußer. W nową spółkę wszedł nowy duch i nowe inwestycje, zakupiono nowoczesne maszyny do produkcji przyborów piśmienniczych, na początku były to głównie ołówki. To właśnie tutaj powstały pierwsze patenty na ołówki kolorowe, jednak szybko do produkcji dzięki inwestycji w technologię doszły kolejne produkty piśmiennicze.

 

cienkopis stabilo

 

Gdy wszystko szło jak należy a firma stale się rozwijała, przyszedł trudny okres wojenny, aby przetrwać kryzys, w firmie skupiono się na produkcji kredek dla dzieci. Niestety mimo starań podczas bombardowania, zniszczona została doszczętnie fabryka. Zaczęto wszystko od nowa, rozszerzono gamę produktów, w ofercie znalazły się przede wszystkim kosmetyki. Dobre zarządzanie firmą przyniosło pozytywne efekty, trzydzieści lat po zakończeniu wojny liczba zatrudnionych pracowników wyniosła już ponad tysiąc. Marka Stabilo była już bardzo rozpoznawalna, w szczególności dzięki długopisom Stabilo oraz markerom Stabilo Pen 68. W 1971 roku powstał innowacyjny nietoksyczny marker o nazwie Stabilo boss, który stał się szybko hitem, jego sprzedaż sięgnęła ponad 1,6 mld sztuk.

Firma nie poprzestała na stałych dobrych wynikach, a część dochodów przeznaczono na rozwój technologii, dzięki flamaster stabilotakiej taktyce w 2000 roku powstał z udziałem wielu ekspertów nowy projekt pióra. Było to pierwsze ergonomiczne pióro, zaprojektowane z myślą o dzieciach i osobach które dopiero uczą się pisać. Były to unikalne przedmioty skonstruowane zarówno dla osób praworęcznych jak i leworęcznych.

Obecnie firma Stabilo to marka rozpoznawalna wszędzie, zatrudnia około 1400 pracowników. Skupiają się na tym w czym specjalizują się od wielu lat czyli w głównej mierze są to artykuły piśmiennicze takie jak długopisy, markery, cienkopisy, pisaki, flamastry itp. Otwarty jednak został nowy dział zajmujący się kosmetykami, przeznaczonymi dla użytkowników końcowych, ich ołówki do rzęs czy ust mają bardzo żywe kolory i cieszą się sporym uznaniem wśród klientów.