Nowoczesne drukarki graficzne HP DesignJet Z

HP DesignJet seria Z to bardzo znane i cenione drukarki graficzne. Niedawno firma HP wypuściła na rynek dwie nowe drukarki z tej właśnie serii, mianowicie Z2600 oraz Z5600. HP DesignJet Z2600 to drukarka dwurolkowa 44-calowa, zaś model HP DesignJet Z2600 Postscript jest drukarką 24-calową.

Atuty

Nowe drukarki graficzne zapewniają obniżenie kosztów drukowania dzięki zmniejszeniu zużycia atramentu. Odnotować można tu nawet 20-procent oszczędności, przy jednoczesnym maksymalnym zachowaniu wyrazistości kolorów. Dużą zaletą nowych drukarek HP serii Z jest wysoka jakość grafiki, co szczególnie uwidacznia się w odniesieniu do czerwonego atramentu chromatycznego, który jest w stanie stworzyć oznakowania, które wykorzystuje się w sprzedaży i na plakatach, a które przyciągają i skupiają wzrok odbiorców. Chromatyczny kolor czerwony o który wzbogacona została gama kolorów to idealne rozwiązanie do graficznych zastosowań. Tym samym drukarki te wykorzystuje się szczególnie w korporacjach, czy copyshopach.

Szczególnie ważnym elementem tego typu drukarek jest możliwość wykonania wydruków o dużej wytrzymałości, w tym map, rysunków technicznych, a nawet zdjęć i obrazów. Korzystając z drukarek HP DesignJet Z5600 oraz Z2600 zyskuje się wydruk odporny na wodę, blaknięcie, czy zarysowania. Wydruki te są idealne do archiwizacji, bowiem zapewniają aż 200 lat trwałości.

Z5600 Postscript

Drukarka Z5600 jest urządzeniem 44-calowym, jednocześnie dwurolkowym i automatycznym. Jest to drukarka o dużej wydajności i bardzo dużej szybkości. Umożliwia ona tworzenie wysokiej jakości grafik. Wyróżnikiem jest wspominana już czerwień na wydrukach, która jest nie do podrobienia przez konkurencyjne marki. Zaletą tego modelu drukarki jest podwójny podajnik rolkowy, który skutecznie skraca czas wydruku. Dodatkowo drukarka może poszczycić się prostą obsługą.

Z2600 Postscript

Ta 24-calowa drukarka graficzna zapewnia wydruki o wysokiej jakości. Jest ona jednocześnie bardzo przystępna cenowo w porównaniu jej z konkurencją, a także oszczędna – pozwala oszczędzić do 20 procent tuszu. Drukarka ta posiada 6-atramentowy system składów HP, jest prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna. Podobnie jak model Z5600 oferuje wydruki z użyciem czerwonego monochromatycznego atramentu.

Comments

comments