Korektor – jego zadaniem jest korekta błędów, czy różnego rodzaju poprawek, wynaleziony został juz w roku 1951 przez Panią Bette Graham. Obecnie na rynku jest kilka rodzajów korektorów:

korektor w postaci paska: urządzenie łatwe w obsłudze wykonane z plastikowej obudowy, gdzie w środku znajduje się taśma korekcyjna, która przykleja się do kartki, na drugiej stronie można pisać, jest to najbardziej powszechny korektor, ze względu na jego prostotę, dodatkowo nie zawiera przykrego zapachu. Jedyną wadą jest fakt, że można go zdrapać.

korektor w taśmie

korektor w postaci pióra: zadanie jego jest takie samo jak w przypadku korektora w postaci paska z tą różnicą, że jest on w postaci płynu. Wygląda on jak zwykły pisak, na jego końcówce jest kulka, która zapobiega się wylewaniu specjalnej cieczy. Gdy naciśniemy na kartce kulke wylewa się w sposób kontrolowany specjalna ciecz, która błyskawicznie zasycha na kartce pokrywając wybrany przez nas obszar białym płynem. Po całkowitym zastygnięciu, ciecz zamienia się w ciało stałe, po którym możemy pisać.

 

korektor w pisaku

 

korektor w płynie z pędzelkiem – w środku znajduje się taka sama substancja jak w korektorze w postaci pióra, z ta różnicą że nakładamy ją specjalnym pędzelkiem.

 

korektor w pędzelku

 

 

Korektor jest przedmiotem niezbędnym w każdym biurze czy w domu, estetycznie wygląda zdecydowanie lepiej niż pokreślone zdanie,.

Comments

comments