Drukowanie może być tańsze – kilka skutecznych sposobów na tańsze wydruki

Wielu właścicieli drukarek narzeka na koszty eksploatacji swoich urządzeń do drukowania. Jednak drukowanie może być tańsze, jeśli zastosować się do kilku prostych trików i porad, jakie powszechnie stosuje się przy drukowaniu. Dzięki temu nie będziecie musieli kupować tańszych zamienników oryginalnych zasobników do drukarek, a korzystać wyłącznie z oryginalnych tuszów, czy tonerów.

W jaki sposób? To proste. Podpowiadamy.

Jakość wydruków – szczegóły nie zawsze są ważne

Jeśli większość drukowanych przez Ciebie materiałów to rzeczy, które nie wymagają ukazania szczegółów, a ich jakość nie musi być najwyższa, warto przed wydrukiem zmniejszyć jakość drukowania. Dzięki temu zabiegowi zmniejszy się w sposób dość wyraźny zużycie tuszu, a ponadto otrzymacie wydruk znacznie szybciej, niż w przypadku drukowania materiałów w najwyższej jakości.

Zwykle wybierając ten rodzaj wydruku nie tracimy wiele na jakości, zwłaszcza jeśli drukujemy zwykłe dokumenty tekstowe na użytek wewnętrzny, czy domowy. Warto jednak przetestować w pierwszej kolejności jakość wydruku przed wysłaniem polecenia do drukarki na wydruk większej ilości stron. Jeśli rezultat okaże się satysfakcjonujący, warto pracować właśnie w tym trybie oszczędzania tuszu przez drukarkę.

Pamięć RAM – rozwiązanie zwiększające wydajność

Większa wydajność drukarki to lepsza jakość wydruków przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia tuszu. Warto zatem postawić na rozszerzanie pamięci RAM we własnej drukarce (prywatnej, czy firmowej) poprzez wyposażenie jej w opcjonalne moduły pamięci. Opcja ta nie jest jednak dostępna we wszystkich typach drukarek, jednak w tych najnowszych możliwość taka staje się powoli standardem.

Szybki interfejs

Jeśli do tej pory nie słyszałeś terminu „szybki interfejs”, należy jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy. To właśnie dzięki niemu, a więc dzięki sposobowi w jaki podłączona została do komputera nasza drukarka zależy zużycie tuszu, a tym samym i wydajność naszego urządzenia drukującego. Zwykle w przypadku drukarki atramentowej podłączona zostaje ona przy pomocy interfejsu USB 2.0, dzięki któremu nasza drukarka działa szybko oraz sprawnie, zapewniając doskonałe i tanie wydruki. Problem może pojawić się w przypadku drukarek sieciowych. Wówczas Twój wybór powinien paść na najszybsze oferowane dostępne łącze sieciowe.

Warto pamiętać także, iż drukarki sieciowe gwarantują lepszą wydajność w przypadku połączenia ich przy pomocy kabla ethernetowego z routerem. Zdecydowanie gorzej działa na wydajność tuszu i drukarki podłączenie urządzenia bezprzewodowo.

Comments

comments