Fellowes

Fellowes to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku artykułów biurowych. Założycielem był Harry Fellowes, który zapoczątkował wszystko już w 1917 roku. Głównym produktem w tamtych czasach były pudła archiwizacyjne, które zresztą do dzisiaj cieszą się ogromnym uznaniem. Cała firma zarządzana jest przez rodzinę, począwszy od synów Folgera i Johna, aż po wnuki. Mimo iż jedynym produktem firmy były owiane sławą pudła, a z czasem całe systemy archiwizacyjne, firma świetnie prosperowała. Sprzedaż stale wzrastała, a ich produktami interesowały się już nie tylko jak na początku banki czy firmy informatyczne, to z czasem popyt na ich artykuły  dotarł do rynku detalicznego.

 

fellowes produkty

 

Dużym sukcesem było dobre wyczucie czasu, właściciele firmy zawsze potrafili doskonale przewidzieć co będzie potrzebne w branży biurowej za chwile. Prognozowali iż komputer czy laptopy w latach 80 tych staną sie niszczarka fellowespodstawowym narzędziem pracy w każdym biurze i już za czasu tworzyli odpowiednie innowacyjne produkty, które ułatwiały by ich pracę. 1982 rozpoczęto przygotowania pod produkcję słynnych do dnia dzisiejszego NISZCZAREK BIUROWYCH. Osiem lat później w 1990 roku otwarto nową linie produkującą niszczarki biurowe.  Nikt nie spodziewał się jendnak tak ogromnego zainteresowania.

Fellowes posiada swoje oddziały na całym świecie, ma ponad sto oddziałów w różnych krajach. Do dzisiaj firma cały czas stara się wybiegać w przyszłość i przewidywać jaki produkt będzie potrzebny za kilka lat. Ich głównym produktem są jednak cały czas artykuły archiwizacyjne oraz słynne niszczarki, które cenione są przez wszystkich, począwszy od małych biuro na wielkich korporacjach skończywszy.

Jednak te dwa produkty to nie wszystko co oferuje dzisiaj na rynku marka Fellowes. Można podzielić ich ofertę na trzy grupy:

 

 

Grupa I – urządzenia biurowe

  • niszczarki
  • bindownice
  • laminatory
  • tymery i gilotyny

Grupa II – ergonomia pracy

  • akcesoria komputerowe oraz ergonomiczne
  • środki czystości
  • oczyszczacze powietrza

Grupa III – archiwizacja

  • wszelkiego rodzaju pudła archiwizacyjne

 

Do dzisiaj firma Fellowes zatrudnia 1500 osób na całym świecie, firma stale się rozwija i szuka nowych innowacyjnych rozwiązań w branży artykułów biurowych.