Esselte

Esselte – to światowy lider w branży artykułów biurowych, firma założona została w 1913 roku w Sztokholmie. Najlepsze lata  trwają własnie teraz, Esselte bowiem w 1998 roku wykupiła firmę Leitz, a raptem 12 lat później firmę Rapid. Wcześniej nabyli między innymi takie firmy jak Dymo czy Xyron. Inwestycję jakie poczynili są jak widać ogromne, jednak teraz ich marka rozpoznawalna jest na całym świecie.

 

esselte

 

Esselte to przede wszystkim marka kojarzona z artykułami biurowymi na wysokim poziomie. Przede wszystkim dobrze znane są na rynku polskim segregatory, tutaj wachlarz wyboru odpowiednich produktów jest naprawdę bardzo szeroki. Począwszy od ich wyboru wielkości po wybór materiału (plastik lub karton), wybór etykiety (wymienna lub samoprzylepna), szerokość grzbietu, rodzaju zacisku, z pobiciem metalowym lub bez i wiele innych szczegółów.  Oczywiście w ofercie znajdują się wszystkie materiały biurowe, jakie potrzebne są w każdym biurze. Esselte to wybór jakości, firma nie stosuje kompromisu, klient może oczywiście wybrać produkty znacznie tańsze, oferta artykułów biurowych jest bowiem bardzo szeroka, a producentów nie brakuje, jednak każdy stawia własne cele. Tutaj liczy się, aby produkt był wykonany z największą starannością, cena schodzi na drugi plan.

Wykupiona firma Leitz to zupełnie inny styl, projektanci kładą szczególnie wysoki nacisk na stylizację, ich produkty cechują się niesamowitym wyglądem. Wszystkie urządzenia Leitz są projektowane stylowo, muszą być również bardzo funkcjonalne, to klasa biznes dla wymagających użytkowników. Twórcy tworzą artykuły biurowe z pasją, dbając o każdy szczegół.

Kolejnym znanym zakupem jest oczywiście marka RAPID znana z doskonale zaprojektowanych i solidnych zszywaczy. Klasa produktów z najwyższej półki, firma produkuje zszywacze nie tylko do biura, ale także do ogrodu. Rapid znany jest z innowacyjnych rozwiązań, dobrym przykładem jest zszywacz K1, który zapoczątkował zupełnie nową serie zszywaczy, świetnie nadających się do „zadań specjalnych”. Rapid to jednak nie tylko producent materiałów biurowych dla biura czy do domu. To także firma mająca bogate doświadczenie w produkcji zaawansowanych urządzeń takich jak zszywacze młotowe, czy pistolety klejowe wykorzystywane w budownictwie. Prostota narzędzi marki Rapid wraz z solidną konstrukcją sprawiło że marka jest uwielbiana wśród majsterkowiczów.

Mając pod sobą tak wielkie i znane firmy Esselte jest na rynku światowym wiodącą marką, która za powierzone zaufanie odwzajemnia się solidnym towarem, który posłuży na wiele lat.