Czy warto kupować urządzenie wielofunkcyjne?

Wiele osób, które potrzebuje na użytek domowy drukarkę rozważa zakup urządzenia wielofunkcyjnego w zamian za zakup samej drukarki. Czy inwestycja w tego typu urządzenie ma sens? Czy warto kupować jedno urządzenie, które pozwoli nam na kilka innych funkcji? Wszak nie bez przyczyny funkcjonuje powiedzenie, „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Czy i w tym przypadku? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

„Kombajn” –o wiele więcej niż drukarka

„Kombajny”, czyli popularne urządzenia wielofunkcyjne to jedne z częściej kupowanych urządzeń do domów. Coraz częściej znajdują one swoich zwolenników także w niewielkich firmach, a nawet w urzędach, gdzie poza możliwością drukowania wykorzystuje się i dodatkowe funkcje tego typu produktu. Przede wszystkim doceniane są tu możliwość skanowania, jak i w niektórych przypadkach wysyłania e-maili, czy faksowania.

Niewielkie rozmiary

Jeśli wziąć pod uwagę możliwości urządzenia wielofunkcyjnego, z pewnością możemy pokusić się o opinię, że jego zakup opłaca się. Jak jest jednak z innymi elementami i parametrami? Zajmijmy się rozmiarem urządzeń tego typu. Z reguły połączenie kilku różnych funkcji daje i tak bardzo dobry efekt jeśli o gabaryty chodzi. Kupujący nie musi obawiać się, iż nie zmieści go do swojego mieszkania. Zwykle są to niewielkie urządzenia, które śmiało postawić można na półce, czy na biurku obok laptopa, zajmujące stosunkowo małą ilość miejsca. Z pewnością zyskujemy znacznie na przestrzeni, niż w przypadku gdybyśmy pokusili się o zakup kilku osobnych sprzętów.

Dodatkowe opcje

Wydatkując na tego rodzaju urządzenie dodatkowe pieniądze, możemy liczyć na więcej opcji oraz funkcji, a co za tym idzie na więcej możliwości ze strony urządzenia wielofunkcyjnego. Przede wszystkim są to łączność bezprzewodowa oraz czytnik kart. Inne ceny zapłacić trzeba też za typowe urządzenia atramentowe, nieco inne za te z tonerem. Warto więc przed zakupem przemyśleć, czy w naszym urządzeniu wykorzystamy te dodatkowe funkcje, czy jest to wyłącznie niepotrzebny zbytek.


Comments

comments