Biurowe urządzenie monochromatyczne Ricoh SP 5310DN

W połowie sierpnia br. firma Ricoh rozszerzyła swoją gamę urządzeń monochromatycznych A4 o nowy model – drukarkę A4. To model SP 5310DN, który na polskim rynku zdobywa coraz większe uznanie.

Ricoh SP 5310DN

Następca SP 5210DN

To premierowe urządzenie jest uznawane za następcę modelu SP 5210DN. Model ten zapewnia wysoką produktywność, jednocześnie gwarantując wysoką jakość wydruków. Zaletą urządzenia jest intuicyjna obsługa, która usprawnia pracę w firmach i biurach, a niskie koszty eksploatacji w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem energii to poszukiwane cechy dzięki którym ten właśnie model doceniany jest przez małe i duże firmy.Ricoh SP 5310DN to równocześnie urządzenie o kompaktowej budowie posiadające ulepszone w porównaniu z SP 5210DN opcje, co czyni go jeszcze bardziej pożądanym i atrakcyjnym urządzeniem od swojego poprzednika.

Parametry i ulepszone opcje

Niewielkie rozmiary urządzenia umożliwiają zagospodarowanie urządzenia w pomieszczeniach o niewielkich gabarytach. To wygodne i opcjonalne rozwiązanie, które sprawia, że Ricoh SP 5310DN sprawdza się do częstego użytkowania. Dodatkowo wykonywanie złożonych zadań jest cechą uatrakcyjniającą zakup do miejsc, w których można wykorzystać urządzenie nie tylko do tradycyjnego druku. Wysoka rozdzielczość 1200 x 1200 dpi plus prędkość wydruku 50-60 stron na minutę w formacie A4 czyni drukarkę konkurencyjną w stosunku do urządzeń w podobnej cenie i o podobnej klasie. Warto zaznaczyć, że pierwszy wydruk następuje już po 6 sekundach, co w porównaniu z poprzednim modelem oznacza przyspieszenie o 1,5 sekundy. Urządzenie to zapewnia także lepszą pamięć – 2 GB w standardzie, czyli kilkukrotnie wyżej niż poprzednicy.

Zaawansowany kontroler

Urządzenie SP 5310DN posiada zaawansowany kontroler GWNX. Posiada ponadto procesor Intel 1.46 Ghz. To parametry umożliwiające dostęp do wielu narzędzi, które usprawniają i ułatwiają zarządzanie urządzeniem i drukowaniem. To jednocześnie sposób na lepsze zabezpieczenie dokumentów – urządzenie to obsługuje całkiem pokaźną liczbę protokołów zabezpieczających, jak i integrację z zapleczem informatycznym.

Comments

comments