Coraz większa popularność urządzeń wielofunkcyjnych to dziś duży problem dla samych drukarek, które powoli tracą na atrakcyjności i wypierane są z rynku. Co sprawia, iż klienci coraz chętniej sięgają właśnie po ten rodzaj urządzeń, zapominając o zwykłych drukarkach? Jakie są powody tego stanu rzeczy? Oto pięć z nich.

Jeden – Kilka funkcji w jednym urządzeniu.

Popularność urządzeń wielofunkcyjnych zawdzięczają one kilku funkcjom, jakie wykonywane są na tym właśnie urządzeniu. To możliwość skanowania, drukowania i kopiowania w jednym, co sprawia, iż w porównaniu ze zwykłymi drukarkami, urządzenia wielofunkcyjne są znacznie bardziej przydatne i funkcjonalne.

Dwa – Niskie koszty zakupu

Paradoksalnie urządzenia wielofunkcyjne nie są sprzętami drogimi. Koszty zakupu, a także eksploatacji tego rodzaju urządzeń nie są wyższe, niż w przypadku zwykłych drukarek, które potrafią znacznie mniej, niż urządzenia wielofunkcyjne. Istnieje wiele urządzeń, które można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Wystarczy dobrze rozejrzeć się wśród producentów, by kupić sprzęt dobrej jakości i w całkiem przyzwoitej cenie, sięgającej już około 250 zł. To świetna cena, za którą można swobodnie drukować, skanować oraz kopiować.

Trzy – Dobra jakość

Wydawać mogłoby się, iż niska cena urządzeń wielofunkcyjnych może pociągać za sobą słabą jakość wydruków, czy pozostałych funkcji. Tymczasem w zależności od modelu okazuje się, iż urządzenia te cieszą się popularnością także wśród osób, które stawiają przede wszystkim na jakość, która jest wartością priorytetową przy doborze urządzenia.

Cztery – Dodatkowe Funkcje

Poza wspomnianymi już głównymi funkcjami urządzeń wielofunkcyjnych, poszczególne modele oferują też dodatkowe opcje. Są to dla przykładu funkcja wysyłania faksu, wydruków w formie e-maili, czy możliwość szybkiego dwustronnego drukowania. Te i wiele jeszcze innych opcji sprawia, że ten typ urządzeń zyskuje na popularności, zaś ich producenci obmyślają wciąż nowe sposoby na ich wykorzystanie i usprawnienie pracy Klientów.

Pięć – Oszczędność czasu i miejsca

Jedno urządzenie może dać podwójne, potrójne, a wręcz nawet zwielokrotnione (kilka-, czy kilkanaście razy) korzyści. To rozwiązanie dla osób i firm, które posiadają potrzebe wykorzystania wszystkich wymienionych już funkcji podczas pracy. Zakup jednego urządzenia w miejsce kilku oszczędzi miejsce pracy, a także pozwoli zaoszczędzić czas, jaki niezbędny byłby jeśli chcielibyśmy wykonać kilka czynności na różnych urządzeniach. A to już kolejny atut, jakim jest zapewnienie komfortu użytkowania.

Comments

comments